Orszak Świętego Mikołaja

Duchowe pogotowie św. Mikołaja Biskupa

Dlaczego pragniemy modlić się
w Twoich intencjach?

Pan Bóg potrzebuje, abyśmy kierowali do Niego prośby, służąc tym, co możemy sobie ofiarować – modlitwę. Modląc się zbliżamy się do Boga, przemieniając nas samych i nasze serca. Zbyt rzadko modlimy się nawzajem za siebie. Sam Jezus daje nam przykład modlitwy wstawienniczej: Nie tylko za nimi proszę, ale za tymi, którzy dzięki ich świadectwu wierzyć będą. Chcemy być tymi, którzy przez wstawiennictwo św. Mikołaja przedstawiają Bogu potrzeby braci i sióstr, pamiętając, że to Pan Bóg daje łaskę tym, za których się modlimy.

Na czym polega skuteczność modlitwy wstawienniczej?

Czy nie wystarczy, by każdy modlił się za siebie i w swoich intencjach? Przypomnijmy polecenie Jezusa: Gdzie dwaj albo trzej wspólnie prosić będą… Modląc się, uczymy się kochać tych, za których się modlimy, i przede wszystkim Tego, do którego zanosimy nasze prośby. Nie ma modlitw niewysłuchanych. Bóg wysłuchuje wszystkie, ale nie na wszystkie odpowiada jednakowo. Daje nam jednak to, co dla nas najlepsze.

Jak się modlimy w zgłoszonych przez Ciebie intencjach?

Każdą zgłoszoną intencję członkowie grupy wstawienniczej polecają Panu Bogu, odmawiając w tym celu przez kolejne 9 dni (nowenna) Litanię do św. Mikołaja. Przesyłane prośby umieszczane są w banku intencji i dalej polecane w kolejnych nowennach do św. Mikołaja. W modlitwie prosimy Boga
o potrzebne oraz zgodne z Jego wolą łaski. 

Szczytową formą modlitwy wstawienniczej jest Eucharystia. W naszej parafii Msza św. w intencjach wszystkich parafian, a także tych, którzy proszą czy prosili o modlitwę wstawienniczą, sprawowana jest w każdą niedzielę oraz każdego 6. dnia miesiąca. Poza tym codziennie polecamy parafian oraz intencje proszących w modlitwie różańcowej. W każdy wtorek włączamy prośby w Nowennie do św. Mikołaja, a w każdą środę w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


Chcesz byśmy się pomodlili w Twoich intencjach? Złóż prośbę do Skrzynki intencji w kościele św. Mikołaja lub wyślij prośbę  poprzez Facebooka (Parafia pw. Św. Mikołaja w Lublinie).

Włącz się do grupy Duchowego Pogotowia Świętego Mikołaja Biskupa

Modlitwa wstawiennicza kształtuje nas we wspólnotę osób wzajemnie sobie pomagających i wzajemnie za siebie odpowiedzialnych.
Może zechcesz dołączyć do naszej grupy, by wspomagać duchowo innych i samemu korzystać w potrzebie z duchowego wsparcia?

O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię.

(J 14,14)

Zapraszamy – dołącz do nas!

Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa, ul. Ks. Michała Słowikowskiego 1, 20-124 Lublin,
tel. +48- 501 187 005, e-mail: kancelaria@parafiamikolaj.pl