ORSZAK ŚW. MIKOŁAJA | 2017

Orszak świętego Mikołaja przeszedł w sobotę 9 grudnia z Rynku na Starym Mieście na Wzgórze Czwartkowe. Święty w stroju biskupa jechał dorożką. Na czele grupy lublinian szli muzycy z Parafialnej Orkiestry Dętej w Szastarce.

Uczestnicy wydarzenia najpierw spotkali się na Rynku Starego Miasta w Lublinie. Ze sceny popłynęły dźwięki piosenek o świętym Mikołaju, a dzieci wkładały na głowę mitry z papieru - na znak tego, że historyczny święty Mikołaj był biskupem. Na Rynku nie zabrakło jednego, a nawet dwóch świętych Mikołajów.

Orszak wyruszył ze Starego Miasta na Czwartek o godzinie 13. Jego uczestników pożegnał abp. Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Na terenie parafii św. Mikołaja na Czwartku uczestnicy orszaku słuchali koncertu Orkiestry Świętego Mikołaja i próbowali grochówki ugotowanej przez Kuchnię św. Brata Alberta. Mogli też kupić świąteczny drobiazg na jednym ze stoisk ustawionych przy kościele.

Podczas orszaku odbył się również finał charytatywnego konkursu dla szkół, przedszkoli i burs szkolnych "Ile waży św. Mikołaj".

Źródła: www.kurierlubelski.pl, www.fsd.lublin.pl