Akcja modlitewna Duchowy Prezent Świętego Mikołaja jest to zachęta, kierowana do rodziców, do podjęcia modlitwy za własne dzieci i wręczenia im pisemnej deklaracji takiego zobowiązania, jako Duchowego Prezentu Świętego Mikołaja. Duchowe Prezenty należy wręczyć dzieciom w ramach wspomnienia świętego biskupa Mikołaja, 6 grudnia. Przygotowaliśmy specjalne obrazki – Duchowe Prezenty Świętego Mikołaja – które są symbolem podjętej deklaracji modlitwy. Wzorem lat poprzednich obrazki będą wysyłane pocztą tradycyjną wszystkim zainteresowanym.

Duchowy Prezent Świętego Mikołaja to odpowiedź na docierające do naszej parafii sygnały o trudnych sprawach wychowawczych związanych z współcześnie młodym pokoleniem. Od wielu lat modlimy się w naszym kościele w przychodzących intencjach za dzieci i młodzież. Powtarzającym się tematem modlitwy są prośby w intencji walki z nałogami, uzależnieniem od komputera, trudne relacje rodzinne, problemy dojrzewania. Dlatego postanowiliśmy zachęcić rodziców i dziadków do podjęcia deklaracji duchowej walki oraz modlitwy za swoje dzieci. W poprzednich edycjach tej akcji rozdaliśmy blisko 1500 deklaracji modlitwy, dotarliśmy do 9 krajów na 2 kontynentach.

Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą podjąć się modlitwy za swoje dzieci i ofiarować im Duchowy prezent do składania zamówień. Zamówienia można składać na stronie www.duchowyprezent.pl Duchowe Prezenty Świętego Mikołaja wysyłamy pocztą tradycyjną na podany adres.